Monika DEBNÁROVÁ
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Prehľad najvýznamnejších zmien platných od 3. marca 2021

Prehľad najvýznamnejších zmien platných od 3. marca 2021
prehľad najdôležitejších zmien v opatreniach vlády, platných od 3. marca 2021
OD 3. MARCA DOCHÁDZA K SPRÍSNENIU OPATRENÍ
 
Milí Vajnoráci, zdieľam vám sem prehľad najdôležitejších zmien v opatreniach vlády, platných od 3. marca. Aj napriek tomu že sme z tých neustálych zmien všetci unavení, snažte sa ich prosím dodržiavať, pretože situácia je kritická. 
 • Zákaz vychádzania od 20.00 do 1.00 hodiny nasledujúceho dňa. (Povolené budú iba presuny do práce, alebo za lekárom). Zákaz vychádzania platí až do odvolania, najneskôr však do konca núdzového stavu, teda uplynutím 19.marca 2021.
 • Pri nevyhnutnosti cestovať do práce je potrebné sa preukázať potvrdením od zamestnávateľa s určením pracovnej doby a miesta výkonu práce,
 • Ruší sa výnimka na vychádzky do prírody mimo okres. Do prírody v čiernom okrese budú ľudia potrebovať test, ktorý nebude starší ako sedem dní. Potrebovať ho budú ľudia od 15 do 65 rokov. Momentálne (3.3.) sa Bratislava nachádza v 3. stupni (silná červená)
 • Zavádza sa povinnosť nosiť Respirátory FFP2
  • od 8.3. v obchodoch a hromadnej doprave a 
  • od 15. marca ich musia ľudia nosiť vo všetkých vnútorných priestoroch.
 • Školy a škôlky sa zatvoria, Výnimku na prezenčné vyučovanie budú mať len predškoláci a žiaci prvého stupňa, ktorých rodičia musia chodiť fyzicky do práce.
 • od 8. marca sa ruší výnimka, ktorá povoľovala pozitívnym na covid-19 vychádzať z domu na akýkoľvek účel vrátane vstupu do predajní okrem odôvodnenej návštevy lekára a lekárne,
 • Nakupovanie vo vyhradených hodinách pre dôchodcov bude rozšírené aj pre zdravotne postihnuté osoby a ich sprievod na základe preukazu ZŤP a preukazu asistenta,
 • Výrazne sa zvýši policajná kontrola dodržiavania opatrení ako aj kontrola na hraniciach.
???? V prípade že zavedené opatrenia nedosiahnu do 21. marca žiadny efekt, krajina sa pripraví na zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu, zastavenie výroby a uzavretie krajiny.
 
Pozdravujem vás a opatrujte sa v zdraví. 
 
......................
Pravidlá COVID automatu nájdete TU
Podrobné informácie nájdete na https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania-marec/
 
MZ_SR_covid
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Uznesenie vlády SR_123_2021_opatrenia 224.2 kB pdf 3.3.2021
MZ SR_covid 567.1 kB png 3.3.2021